• e-Dziennik

    Złóż zamówienie mailowo lub telefonicznie - aktywacja w 20 min

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Czym jest e-Dziennik i jakie ma funkcje?

e-Dziennik to elektroniczny odpowiednik tradycyjnego dziennika lekcyjnego. Posiada funkcje sprawdzania obecności, wpisywania tematów lekcji, układania planów lekcji, posiada funkcje kalendarza oraz statystyki szkoły, klas i poszczególnych uczniów.


Czy dane przechowywane w systemie są bezpieczne?

Serwer, na którym przechowywane są dane jest odpowiednio zabezpieczony. Dane zawarte w systemie są udostępniane wyłącznie zarejestrowanym użytkownikom, w formie i zakresie zgodnym z wymogami obowiązującego w Polsce prawa oraz w zgodzie z przepisami dotyczącymi udostępniania i przetwarzania danych osobowych. Ponadto wszystkie wprowadzane dane są przesyłane połączeniem szyfrowanym SSL podobnie jak w przypadku logowania do konta bankowego. 


Czy mogę zastąpić dziennik papierowy dziennikiem elektronicznym?

Według rozporządzenia MEN tradycyjne papierowe dzienniki, po uzyskaniu zgody od organu prowadzącego placówkę mogą być zastąpione w całości przez elektroniczny dziennik. Stosowny wniosek możliwy jest do pobrania w zakładce Dokumenty, bądź za pomocą odsyłacza pobierz


Czy e-Dziennik trzeba instalować na każdym komputerze.

Nie, nasza aplikacja nie wymaga instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania. Aby korzystać z e-Dziennika wystarczy komputer/tablet/smartfon z dostępem do sieci Internet oraz aktualną przeglądarką internetową. 


Czy dostęp do e-Dziennika mam zawsze?

e-Dziennik Aldeo dostępny jest przez całą dobę siedem dni w tyogodniu. Aby korzystać z e-Dziennika potrzebny jest komputer/tablet/smartfon z dostępem do sieci Internet.


Czy mam dostęp do e-Dziennika ze smartfona?

Dostęp do dziennika jest możliwy z każdego smartfona, który ma połączenie z siecią Internet.


Co jeśli zapomniałem hasła?

W celu uzyskania nowego hasła należy zgłosić się do Administratora szkoły.


Czy może być dwóch administratorów?

Istnieje możliwość stworzenia dwóch kont administratora szkoły o takich uprawnieniach.


Czy można dodać wielu uczniów na raz?

Aby dodać wielu uczniów należy skorzystać z wzorcowego pliku CSV dostępnego w panelu administratora, zakładka użytkownicy, dział import uczniów.


Czy można zmienić plan lekcji w trakcie roku szkolnego?

Plan lekcji może być modyfikowany w każdym czasie z możliwością ustawienia daty jego obowiązywania w przyszłości.


Jak przydzielić przedmioty dyrektorowi?

Aby przydzielić przedmioty dyrektorowi należy utworzyć konto nauczycielskie tak jak pozostałym nauczycielom.


Czy można uzupełniać tematy wstecz?

Aby uzupełnić zaległe tematy, należy wejść w swoim koncie nauczyciela w panel Zajęcia lekcyjne po czym wybrać zakładkę Program nauczania.


Czy w e-Dzienniku są rozliczane godziny karciane?

Tak, zakładka Godziny karciane znajduje się na koncie nauczyciela, w panelu Zajęcia lekcyjne, zakładka Godziny karciane.


Czy możemy wydrukować oceny pojedynczych uczniów?

Każdy nauczyciel wychowawca ma możliwość wydrukowania bieżących wyników w nauce zarówno dla pojedynczego ucznia, jak i dla całej swojej klasy.


Czy mogę usprawiedliwiać dziecko przez Internet?

Wiadomość dotyczącą usprawiedliwienia nieobecności dziecka można wysłać do wychowawcy z konta rodzica z panelu Frekwencja.


Czy jest możliwy kontakt rodzica z nauczycielami?

Z poziomu serwisu e-Dziennik rodzice mają możliwość kontaktu wyłącznie z wychowawcą swojego dziecka. Wiadomość można wysłać klikając w symbol koperty znajdujący się przy nazwisku nauczyciela w panelu Informacje.


Czy jest możliwość przetestowania e-Dziennika?

Stworzyliśmy wersję demonstracyjną, na której dostępne są testowe konta administratora, dyrektora, nauczyciela, rodzica oraz ucznia szkoły. Dane do logowania można uzyskać pod adresem kontakt@edziennik.info.pl.